Gaminome draugystės pakabukus

Gegužės 19 d. neformaliojo vaikų ugdymo programos „Pažink ir atrask“ užsiėmimo metu vaikai gamino draugystės pakabukus, taip pat išbandė įdomų ir prasmingą laiko leidimo būdą – mandalų spalvinimą.  Vyresnioji bibliotekininkė Lina Maziliauskienė supažindino vaikus su mandalų kilme tikėdamasi, kad tai gali tapti itin įdomiu ir įtraukiančiu užsiėmimu, be to, spalvos vaikui padeda daug lengviau ir saugiau parodyti savo jausmus. Spalvinimas ugdo  vaikų dėmesį, moko susikaupimo, lavina smulkiąją motoriką, skatina kūrybines galias ir saviraišką. Mandalų spalvinimas veikia ypač raminančiai, padeda sumažinti vidinę įtampą, formuoti pozityvų savęs vertinimą. Svarbu, kad vaikas pats pasirinktų spalvinimo priemones bei spalvas, nes nėra jokių taisyklių, kaip reikia spalvinti mandalą.

2017-05-23

Biblioterapijos užsiėmimas

Gegužės 12 dienos  užsiėmimas buvo skirtas biblioterapijai. Vaikai baigė skaityti knygą „Mažasis princas“ ir aptarė ją su bibliotekininke - kokia prasmė slypi po, iš pirmo žvilgsnio, paprastu tekstu. Paprasta, bet tuo pačiu labai gili, metaforiška ir šilta knyga. Vaikai vienareikšmiškai sutarė, kad  knyga padeda gydyti žmogaus sielą, sąžinę ir širdį, sustiprina tikėjimą, įkvepia keisti savo vertybes bei elgesį.

 O šiltas ir saulėtas oras už lango viliojo vaikus į lauką, taigi šį kartą arbata vaikai vaišinosi bibliotekos kiemelyje, gėrėdamiesi gražiu parku.

2017-05-16

Kalbėjome apie jausmus

Gegužės 5 d. neformaliojo vaikų ugdymo programos „Pažink ir atrask“ užsiėmimo metu vaikai aptarė savo vidinę būseną. Prie arbatos puodelio ir besivaišindami ledais  jaunieji skaitytojai pasakojo, kaip jaučiasi šiuo metu, kokios spalvos apibūdina jų nuotaiką.  Pasidalinę emocijomis, stebint per projektorių rodomus gandrų vaizdus, vaikai stengėsi juos nupiešti. Šie darbai dalyvaus tradiciniame piešinių konkurse „Gandrus pasitinkant“, kurį organizuoja ,,Naisių vasara“.

2017-05-08

Darbo laikas

time-1 I-V 9.00 - 18.00 

time-2 VI 10.00 - 16.00

Administracija: I-IV  8.00 - 17.00; V  8.00 - 15.45; pietų pertrauka 12.00 - 12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Nedarbo dienomis knygas galima palikti knygų grąžinimo dėžėje.

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros, skaitytojai neaptarnaujami.