Emocijas bandėme išreikšti piešdami

Lapkričio 17 d. neformaliojo vaikų ugdymo programos „Pažink ir atrask“ užsiėmimo metu vaikai kalbėjosi apie abipusius draugiškus santykius, apie pagalbą draugui, kai jam jos reikia. Vaikai mokėsi nerodyti abejingumo, atšiaurumo bei kontroliuoti savo elgesį, susitarti ir dalintis. Antroje užsiėmimo dalyje vaikai skyrė dėmesį emocijoms, dalinosi savo patirtimi, kaip jie išmoksta suvaldyti emocijų antplūdį.  Šis užsiėmimas parodė, kad vaikai ne visada gali reikšti savo jausmus, o dažnai ir nenori, tad, pavyzdžiui, liūdesį tiesiog praryja arba paslepia giliai savyje. Jei jaučia pyktį ir negali kažko tiesiog apšaukti jie laukia, kol tas pyktis tarsi savaime dings. Tačiau atsiradus galimybei prieš bendraamžius ar silpnesnius jie susikaupusį pyktį išreiškia smurtu tiek psichologiniu, tiek fiziniu. Bandėme mokintis, kad jausmus galime išreikšti, piešiant, todėl taikome įvairią piešimo techniką.

2017-11-20

Klausėmės ištraukų iš V. V. Landsbergio knygos „Angelų pasakos“

Lapkričio 10 d. neformaliojo vaikų ugdymo programos „Pažink ir atrask“ metu vaikai klausėsi garsinio skaitymo. Buvo skaitoma ištraukos iš V. V. Landsbergio knygos „Angelų pasakos“. Vyko balionų modeliavimo meno mokymai.

2017-11-13

Piešėme ant vandens

Lapkričio 3 d. neformaliojo vaikų ugdymo programos „Pažink ir atrask“ metu vaikai susipažino su paslaptinguoju ebru. Ebru menas – tapyba ant vandens. „Vandens veidas“ – būtent taip iš persų kalbos verčiamas žodis „ebru“ ir tai tėra tik vienas iš keleto jo reikšmių. Šis menas jau XII amžiuje buvo žinomas Kinijoje, Japonijoje, o XVI a. antroje pusėje Didžiuoju šilko keliu perduotas į Iraną, Turkiją, kur iki šiol ypač mėgstamas ir puoselėjamas. Europos keliautojai, gabendavę popierių, išplatino ir ebru popieriaus paveikslus. Kuriant ebru technika naudojamos tik natūralios, nei žmogui, nei aplinkai nekenksmingos priemonės. Ši meno kryptis vaikams paliko neišdildomą įspūdį.
2017-11-10

Darbo laikas

time-1 I-V 9.00 - 18.00 

time-2 VI 10.00 - 16.00

Administracija: I-IV  8.00 - 17.00; V  8.00 - 15.45; pietų pertrauka 12.00 - 12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Nedarbo dienomis knygas galima palikti knygų grąžinimo dėžėje.

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros, skaitytojai neaptarnaujami.