Nacionalinės Lietuvos bibliotekų savaitės „Stipri biblioteka – stipri visuomenė“ renginių apžvalga

Balandžio 21-29 d. Jurbarko viešojoje bibliotekoje vyko renginiai, skirti nacionalinei Lietuvos bibliotekų savaitei „Stipri biblioteka – stipri visuomenė“. Nacionalinės bibliotekų savaitės renginiai prasidėjo vaikų knygos švente „Knyga – tai paslaptis“. Balandžio 21 d. bibliotekoje susirinko 4 a ir c klasių mokiniai. Vaikų literatūros skyriaus vedėja  Aldutė Masaitytė paruošė vaikams viktoriną apie knygas. Šiais metais minimos 400-osios  Viljamo Šekspyro mirties metinės, todėl šventę papuošė dvi Renesanso laikų drabužiais apsirengusios damos: ledi Laima ir ledi Vilma.

  

Balandžio 22 d. Viljamo Šekspyro kūrinių ištraukas skaitė K. Glinskio teatro aktoriai. Renginį muzika pagyvino Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos mokiniai.

 

 

Balandžio 23 d. Bibliotekoje lankėsi poetė Vitalija Pilipauskaitė-Butkienė. Ji skaitė savo mokyklinius eilėraščius ir pristatė knygą „Kvėpuoju“.


Balandžio 25d. pasakojimais apie smetoninę Lietuvą dalinosi Gediminas Kulikauskas ir pristatė savo naują knygą „Elektros boikotas”.

 

Balandžio 26 d. Šiltas ir smagus susitikimas su aktore ir rašytoja Doloresa Kazragyte. Ji pristatė savo kūrybą ir suvaidino kelis epizodus.

 

Balandžio 27d. Jurbarko viešojoje bibliotekoje įvyko du renginiai: spektaklis vaikams ir muzikinis vakaras su Laura Remeikiene. Klaipėdos lėlių teatro „Lino lėlės” vaikams padovanojo spektaklį-pamoką „Trys seserys”.

 

Balandžio 28 d. įvyko susitikimas su fotografu Vytautu Zinkevičiumi. Jis ne tik pristatė fotografijų parodą „Žmonės eina į kalnus”, bet ir pasidalino istorijomis apie savo keliones.

 

Balandžio 29 d. teatralizuotas Bibliotekininko dienos, geriausio metų bibliotekininko paskelbimo ir nacionalinės Bibliotekų savaitės uždarymo ceremonija. Geriausia 2015 m. bibliotekininke paskelbta Rasa Miliūnienė, jai įteiktas ir rajono savivaldybės mero S. Mockevičiaus padėkos raštas. 2015 m. ji parengė projektą Europos Komisijai, gavo paramą ir organizavo turiningą bei linksmą Europos dienos šventę Jurbarko bendruomenei. Rasos Miliūnienės iniciatyva Viešojoje bibliotekoje jau kelinti metai vyksta protmūšiai „Europrotas” ir „Auksinis protas”. Ji ne tik organizavo žaidimus, bet ir  dirbo vertinimo komisijoje bei ieškojo rėmėjų. Rasa Miliūnienė yra profesionali bibliotekininkė, įvaldžiusi informacines technologijas, padedanti jas įsisavinti senjorams ir visiems norintiems skaitytojams.

 

Padėkos raštais buvo apdovanoti ir kiti bibliotekos darbuotojai: mero padėkos raštu - direktorė Nijolė Masiulienė, bibliotekos direktorės N. Masiulienės padėkos raštais - Sigita Baltrušaitienė, Erika Undraitienė, Jūratė Korsakaitė, Danguolė Čekienė, Birutė Petraitienė, Lina Maziliauskienė, Erika Žievienė, Nijolė Berulienė.

 

Pamiršti neliko bibliotekos partneriai/pagalbininkai: Onutė Čirvinskienė, Vilija Bartusevičienė, Jūratė Videikienė, Zita Ambrakaitienė, Jolanta Savickienė, Jurbarko kultūros centras, Jurbarko A. Sodeikos meno mokykla. Jonui Brigiui (Raseinių r. savivaldybės Marcelijaus Martinaičio viešosios bibliotekos vyresn. bibliotekininkas) įteikta padėka už meilę Jurbarko kraštui ir jo istorijai bei nuolatinę pagalbą ieškant paslėptų krašto lobių.

 

Padėkos raštus gavo filialų pagalbininkai: Greta Savodninkaitė, Gabielė Petrylaitė, Austėja Kvedarytė, Birutė Petraitienė, Iveta Juknelytė, Daiva Dobilienė, Aistė Pozingytė, Nijolė Ignatavičiūtė, Vytautas Lekutis, Algytė Greičiuvienė ir Salomėja Strumilienė.

Apdovanoti buvo geriausieji bibliotekos skaitytojai: Vytautas Kutkevičius, Lena Adomavičienė, Marijona Karpavičienė, Danguolė Kutkevičienė ir aktyviausi vaikų literatūros skyriaus lankytojai: Jurgita Mykolaitytė, Airidas Sutkus, Kamilė ir Rugilė Kazinevičiūtės.

Renginio metu jubiliejaus proga buvo pasveikinta Smalininkų miesto filialo bibliotekininkė Birutė Norkienė.

 

 

2016-05-02

Darbo laikas

time-1 I-V 9.00 - 18.00 

time-2 VI 10.00 - 16.00

Administracija: I-IV  8.00 - 17.00; V  8.00 - 15.45; pietų pertrauka 12.00 - 12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Nedarbo dienomis knygas galima palikti knygų grąžinimo dėžėje.

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros, skaitytojai neaptarnaujami.