„Adolfas Ramanauskas-Vanagas fotografijose“

Knygos-albumo Adolfas Ramanauskas-Vanagas fotografijose“ pristatymas Jurbarko rajono savivaldybės viešojoje bibliotekoje 2020 m. kovo 4 d. 17.15 val.

Šioje knygoje-albume pateikiama išsami Generolo Adolfo Ramanausko-Vanago, Lietuvos Respublikos valstybės vadovo, kovojusio su sovietine okupacija, Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio (LLKS) 1949m. Vasario 16-sios Deklaracijos signataro, LLKS Gynybos pajėgų vado biografija ne tik rašytiniais faktais, bet ir unikaliomis ir autentiškoms, istorinėmis nuotraukomis. Tai nuotraukos, kurios buvo užkastos paties partizanų vado, smala hermetizuotose talpose ir žemėje išbuvo visą gūdų sovietmetį. Surado šias nuotraukas iš politininių kalinių griežto rėžimo lagerio grįžusi jo žmona, bendražygė, partizanė slapyvardžiu „Vanda“. Tai ypatingos nuotraukos, kurias pavyko išsaugoti šeimai, giminei, nuotraukos, kurias Vanago dukrai perdavė Vanago buvę studijų draugai, jo mokiniai, jų artimieji, buvusių bendražygių artimieji.
Albume nuotraukos sudėtos seka: Adolfo Ramanausko Vanago vaikystė, mokslo metai gimnazijoje, studijų laikas Klaipėdoje, Panevėžio pedagoginiame institute, laisvalaikio akimirkos su bendramoksliais, laikmetis Kauno Karo mokykloje, pedagoginio darbo laikas, partizaninio karo, laisvės kovų metai.
Albume yra ir atminimo įamžinimo dalis, kurioje nuotraukos liudija apie tai, kad Adolfo Ramanausko Vanago pasišventimas kovai už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę išliko tautos ir valstybės atmintyje kaip pagarbos ir pasididžiavimo ženklas. Albumą užbaigia nuotraukų dalis pavadinta „Paskutinė kelionė“. Jose tūkstančių Lietuvos žmonių, aukščiausių Lietuvos valstybės vadovų, bažnyčios hierarchų, užsienio valstybių diplomatų pagarbos, atsisveikinimo akimirkos palydint Adolfo Ramanausko-Vanago palaikus į amžino poilsio vietą Antakalnyje, Lietuvos valstybės vadovų panteoną.
Knygos pristatyme dalyvaus jos sudarytoja Auksutė Ramanauskaitė-Skokauskienė, Adolfo Ramanausko-Vanago dukra.
A. Ramanauskaitė-Skokauskienė yra išleidusi aštuonias knygas laisvės kovų tematika, organizavusi ir vykdžiusi daugiametį edukacinį projektą jaunimui „Laisvės kovų atmintis ateities kartoms“. Organizavusi žygius visose 8 -iose buvusiose partizanų apygardose „Laisvės kovų takais su partizanų vado dukra Aukse“, paskelbusi daugybę straipsnių, skaičiusi pranešimus laisvės kovų tematika ne tik Lietuvoje, bet ir JAV, Kanadoje, Gruzijoje, Lenkijoje, Italijoje. Jos pastangomis yra atstatytas buvęs jos tėvo A. Ramanausko-Vanago bunkeris Dzūkijoje, pastatyti atminimo ženklai įvairiose istorinėse laisvės kovų vietose.
Prieš knygos pristatymą žiūrėsime režisierės Danguolės Bunikienės kino juostą Nužudytas, bet nenugalėtas“ (trukmė 20 minučių).

Spalio 4 d . trečiaidenį 17.15 val. Knygos Adolfas ramanauskas-vanagas fotografijose pristatymas ir kino juostos nužudytas bet nenugalėtas peržiūra

Darbo laikas

time-1 I-V 9.00 - 18.00 time-2 VI 10.00 - 16.00

Administracija: I-IV  8.00 - 17.00; V  8.00 - 15.45; pietų pertrauka 12.00 - 12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Nedarbo dienomis knygas galima palikti knygų grąžinimo dėžėje.

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros, skaitytojai neaptarnaujami.