Energijos suvartojimo valdymas savivaldybėse

Energijos suvartojimo valdymas savivaldybėse (Municipality energy management (EUKI MEM)  šį projektą finansuoja Vokietijos federalinė aplinkos, gamtos išsaugojimo, pastatų ir branduolinio saugumo ministerija per Klimato kaitos pasekmių švelninimo agentūrą Europaische Klimaschutziniciative (EUKI). 

Projekto tikslas  sumažinti energijos suvartojimą savivaldybių valdomuose pastatuose, naudojant mažai arba visai nekainuojančias priemones. Pagrindinis tikslo siekimo priemonė – atsakingo energijos suvartojimo valdymo diegimas su pastovia suvartojimo kontrole pagal apskaitos prietaisų parodymus. Nustatomos energijos suvartojimo sumažinimo galimybės ir pateikiamos rekomendacijos jų įgyvendinimui.

Projekte dalyvauja 4 šalių energetikos agentūros: dvi iš Vokietijos,  (Klimaschutzagentur Weserbergland gGmbH iš Hameln‘o (projekto atsakingas vykdytojas) ir Target GmbH iš Leipcigo, Slovėnijos  „Energap“ iš Mariboro miesto, Bulgarijos  „SOFENA“ iš Sofijos ir Lietuvos  Kauno regioninė energetikos agentūra.

Kiekvienas projekto dalyvis pasirinko po 15 pastatų. Kauno regioninė energetikos agentūra pasirinko Jurbarko savivaldybės pastatus, tarp kurių yra ir Jurbarko rajono savivaldybės viešoji biblioteka, kurioje šiandien ir lankėsi projekto vykdytojai su partneriais iš Vokietijos, Slovėnijos ir Bulgarijos. Susitikimo metu viešojoje bibliotekoje buvo aptartos galimos priemonės energijos suvartojimo mažinimui. Dabar baigiantis projektui, bus nustatyta: kiek kuriame rajono pastate, tame tarpe ir Jurbarko viešojoje bibliotekoje, pavyko sutaupyti energijos (elektros ir šilumos) ir vandens, ir kokios priemonės labiausiai pasiteisino. Bus parengtos rekomendacijos kiekvienam į projektą įtrauktam Jurbarko pastatui, kaip racionaliau vartoti energiją ir vandenį. Pasiekusios geriausius rezultatus įstaigos bus apdovanotos premijomis.

DSC07906 - Kopija


Darbo laikas

time-1 I-V 9.00 - 18.00 

time-2 VI 10.00 - 16.00

Administracija: I-IV  8.00 - 17.00; V  8.00 - 15.45; pietų pertrauka 12.00 - 12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Nedarbo dienomis knygas galima palikti knygų grąžinimo dėžėje.

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros, skaitytojai neaptarnaujami.