Jurbarko krašto šventės diena Jurbarko viešojoje bibliotekoje „Ar žinai Jurbarkiškio kodą?“

2019 m. rugpjūčio 25 d. Jurbarko viešojoje bibliotekoje vyko finalinis Jurbarko rajono savivaldybės krašto šventės renginys „Ar žinai Jurbarkiškio kodą?“.

Kraštiečių šventę atidarė ir skambiais kūriniais džiugino Jurbarko partnerių iš Lenkijos, Hajnuvkos miesto orkestras. Susirinkusius kraštiečius ir miesto svečius sveikino rajono meras Skirmantas Mockevičius bei kvietė pasivaišinti jau tradicija tapusia mero sriuba.

Į svarbiausią šventės klausimą „Ar žinai Jurbarkiškio kodą?“ bandė atsakyti garbūs šventės dalyviai – žurnalistas, keliautojas Rimas Bružas, Valstybinės lietuvių kalbos komisijos narė bei ilgamete šios komisijos pirmininkė, 2014 metais ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu apdovanota Daiva Vaišnienė, profesionalus pirtininkas, TV laidos vedėjas ir renginių organizatorius Saulius Tučkus, Lietuvos ambasados Jungtinėse Amerikos Valstijose Ministro patarėja Lyra Puišytė-Bostroem, virtuvės virtuozas ir renginių organizatorius Simonas Jankauskas bei Asociacijos „Klaipėdos regionas“ vykdančioji direktorė Klaudija Kionies, kuriuos kalbino Lukas Bakšys (Jurbarko rajono savivaldybės viešoji biblioteka). Visi šie įdomūs kraštiečiai yra pripažinti ir žinomi savo srities specialistai. Toks spalvingas būrys asmenybių ieškojo jurbarkiškio kodo sudedamųjų dalių samprotaudami įvairiausiomis temomis. Diskutuojant apie pačių kraštiečių vaikystę Jurbarko rajone bei dabartinį jų gyvenimą atsiskleidė įvairūs bendri identiteto bruožai: visų pirma unikali Jurbarko krašto tarmių įvairovė apie kurią papasakojo D. Vaišnienė, Nemuno upė ir palei ją besidriekiantis visų vadinamas „gražiausiu Lietuvoje“ kelias, ilgiausias Lietuvoje automobilių tiltas, čia gyvenančių žmonių nuolatinis judėjimas, kovingumas, kurį S. Tučkus taip pat siejo su šalia tekančia didžiausia Lietuvos upe. S. Tučkus taip pat retoriškai klausė: „nuo kada jurbarkietis (patikslindamas siejo su žodžiais „ietis“, „kietas“) tapo jurbarkiškiu (tiksliau „kiškiu“)?“ ir linkėjo didžiuotis savo kilme, nepamiršti gimto krašto bei čia gyvenančių žmonių. Pašnekovai vieningai sutiko, kad lengvą jurbarkiškio kodo apibrėžimą surasti sudėtinga, o greičiausiai ir neįmanoma, tačiau mes visi jį nešiojame savyje ir tai jaučiame. R. Bružo teigimu svarbiau yra apie tai kalbėti, diskutuoti ir ieškoti, nei rasti patį atsakymą.

Viso renginio metu bibliotekos kiemelis šurmuliavo – kraštiečius ir miesto svečius bibliotekininkai pasitiko su įvairiausiomis veiklomis, šeimų pikniko vaišėmis ir plačiomis šypsenomis. Vaišino arbata, ant žarijų keptomis daržovėmis ir kitais skanėstais, kvietė susipažinti su duonos kelio vingrybėmis, o norintiems ir naminės duonos raugo dovanojo! Krašto milžinai Juras ir Barkus šeimas ir mažuosius šventės lankytojus kvietė išbandyti lauko žaidimų erdves, pripučiamus batutus ir dar daugelį kitų smagių veiklų. O patys energingiausi „dūzginėtojai“ kraštiečių dieną bibliotekoje užbaigė kino filmu visai šeimai „Gerumo stebuklas“.

Viso renginio sklandžia eiga rūpinosi jaunieji, veiklūs ir šaunūs Jurbarko savanoriai! Prie kraštiečių šventės įgyvendinimo prisidėjo ir dosnūs Jurbarko viešosios bibliotekos rėmėjai – Happy Cafe kolektyvas, Juras& Barkus kolektyvas, UAB Mes ir Mūras Saulius Stanevičius, UAB Čekauskas ir Ko, R. Pinaičio IĮ; Jurbarko rajono ūkininkų sąjunga. Nuolatinė iniciatyvų viešojoje bibliotekoje rėmėja Giedrė Vasilijevaitė-Jackienė ir vėl nustebino – šventės dieną gėlėmis papuošė viešosios bibliotekos erdves ir padovanojo šiltus ir jaukius pledus, kurie saugos viešosios bibliotekos lankytojus nuo žvarbių orų.

Bibliotekos kolektyvas tikisi, kad paskutinė Jurbarko krašto šventės diena – sekmadienis, taps gyva tradicija, sutrauksianti kraštiečius iš visos Lietuvos ir pasaulio susirinkti, pasidalinti savo patirtimi bei pasiūlyti idėjų gimtajam kraštui.

68953563 404686020186094 6073157582736850944 n

Darbo laikas

time-1 I-V 9.00 - 18.00 

time-2 VI 10.00 - 16.00

Administracija: I-IV  8.00 - 17.00; V  8.00 - 15.45; pietų pertrauka 12.00 - 12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Nedarbo dienomis knygas galima palikti knygų grąžinimo dėžėje.

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros, skaitytojai neaptarnaujami.