„Ratuota biblioteka – mobili pramoga!“

        Projektas „Ratuota biblioteka – mobili pramoga“ skirtas įvairaus amžiaus žmonėms, gyvenantiems kaimiškose vietovėse. Kaimo žmonės – tiek suaugusieji, tiek vaikai ir jaunimas dėl susisiekimo problemos neaplanko kitose kaimiškose vietovėse ir Jurbarko mieste organizuojamų renginių, neturi galimybės dalyvauti edukacijose, taip projektas atliepia žmonių poreikius ir siūlo veiklas gyvenamojoje teritorijoje.


        Siekiant patenkinti kaimo įvairaus amžiaus žmonių poreikius bei paįvairinti jų laisvalaikį, projekto metu bus sukurtas mobilios bibliotekos tinklas, kurio metu į Rutkiškių, Pavidaujo, Vertimų ir Paskynų kaimus atriedės bibliobusas. Jis bus ypatingas tuo, kad greta skaitinių siūlys įvairias menines veiklas kaimo gyventojams: vyks suvenyrų gamyba iš filco, antrinių žaliavų, susitikimai su rašytoju-moderatoriumi, piešiama Ebru technika, kuriami magnetukai, marginami puodeliai, gaminamos lauko šaškės, atskleidžiamos dekupažo, floristikos paslaptys, liejama akvarelė.
        Projekto tikslinė grupė pasirinkta įvertinus kaimiškųjų vietovių gyventojų aktyvumą. Išvardintose vietovėse veikia bendruomenės, tačiau ten uždaryti kultūros židiniai, mokyklos. Siekiama, kad mobilios bibliotekos paslauga taptų prieinama, nes kaimo vietovėse gyvenančių vaikų ir jaunuolių užsidegimas dalyvauti kultūrinėse pažintinėse veiklose, užsiėmimuose, turiningai leisti laisvalaikį yra didelis. Projekto veiklos didins gyvenimo kaime patrauklumą. Projekto partneriai padės sukurti gyventojų aktyvaus bendravimo tinklą – keistis patirtimi, bendrauti įvairiose šventėse ir renginiuose, dalyvauti vieni kitų mugėse. Tinklas skatins efektyvų ir aktyvų dalyvavimą kultūros veikloje: bus įtraukta literatūra, bendruomeniniai menai, socialinės-kultūrinės veiklos.
        Projektu bus skatinamas bendradarbiavimas tarp suinteresuotų šalių ir dalinamasi gerąja praktika (renginiai, parodos). Lankytojai bus aptarnaujami bibliobuse, kuris nuvažiuos ne tik į keturis Jurbarko rajono kaimus, taip pat bus vykstama į įvairius rajono renginius, taip didinant projekto žinomumą, tikslinę grupę. Mobilioje bibliotekoje bus galima naudotis knygomis, periodiniais ir informaciniais leidiniais. Bus vykdomos edukacijos.
         Mobili biblioteka leis organizuoti atokių rajono kaimų gyventojų bibliotekinį ir informacinį aptarnavimą, kaupti dokumentų fondą, ugdyti ir stiprinti bendruomenės narių skaitymo įgūdžius ir kartu. Veiklos pagal poreikį ir oro sąlygas vyks bendruomenių patalpose bei lauko erdvėje, palapinėje šalia autobusiuko. Projekte numatyta bendra kūrybinė veikla, laisvalaikis suartins dirbančius dalyvius, mažins bendravimo barjerus, padės tapti tolerantiškesniems. Viešose kaimo erdvėse susikurs mobilios, jaukios ir originalios erdvės, kurios ne tik puoš miestelį, bet ir leis inicijuoti naujas veiklas.

Viešinimas

Darbo laikas

time-1 I-V 9.00 - 18.00 time-2 VI 10.00 - 16.00

Administracija: I-IV  8.00 - 17.00; V  8.00 - 15.45; pietų pertrauka 12.00 - 12.45

Prieššventinėmis dienomis dirbame viena valanda trumpiau.

Nedarbo dienomis knygas galima palikti knygų grąžinimo dėžėje.

Paskutinė mėnesio darbo diena - švaros, skaitytojai neaptarnaujami.